sobota, 17 marca 2012

Witalis zaprasza na Film Spring Open 2012 i swój wykład o sponsoringu w filmie

Zapraszam Was jako uczestnik i wykładowca na bardzo fajne warsztaty filmowe w Krakowie. Miałem okazję uczestniczyć w nich w zeszłym roku i powiem tyle: 

- poznałem super ludzi, którzy chcą działać, robić filmy a nie tylko o nich gadać...
- lokalizacja jest ekstra: Kraków przy Pałacu w Przegorzałach
- super prowadzący: czołówka twórców polskiego i zagranicznego kina, z którymi można spokojnie porozmawiać o - swoim filmie, montażu, trudnych kwestiach
- zero napompowanej atmosfery, a to dla mnie ważne - nie trafia do mnie jak ktoś na siłę reklamuje jaką to jest sławą, a tam właśnie jest na luzie,  ludzie, z którymi się przebywa na codzień to osoby, które montowały "Ogniem i Mieczem", filmowały "Dom Zły" czy  autor "Sali Samobójców" albo twórca efektów specjalnych w "Helikopterze w Ogniu" czy "Gladiatorze"  i z każdym można NORMALNIE POROZMAWIAĆ  :)

Witalis Szumiło Kulczycki wykładowcą podczas Film Spring Open 2012

Doświadczenie w pozyskiwaniu sponsoringu na produkcje filmowe pozwoliło mi wystąpić tym razem na Film Spring Open nie talko jako uczestnik ale wykładowca. Podczas mojego wykładu, który zgodnie z programem  FSO 2012 odbędzie się  04.05.2012 opowiem o różnych sposobach pozyskiwania środków finansowych i rzeczowych od instytucji, przedsiębiorstw i podmiotów. Dokładny temat:

" W poszukiwaniu wsparcia finansowego i rzeczowego do produkcji filmów (spośród instytucji publicznych, przedsiębiorców prywatnych i podmiotów niekomercyjnych). Pitching ".


Także z ręką na sercu mówię:  WARTO ! :)
INFO:


Rejestracja na PLENERY FILM SPRING OPEN 2012 jest otwarta!
27.04 – 06.05.2012 Kraków.
Nadsyłanie zgłoszeń do 31 marca 2012.

Dzięki inicjatywie Sławomira Idziaka od siedmiu lat filmowcy z Polski i Europy przyjeżdżają na Plenery aby się poznać, uczyć nowych technologii a przede wszystkim kręcić swoje filmy. W 2012 roku Plenery odbędą się w dniach 27 kwietnia – 6 maja 2012 r. w Krakowie.


INTERAKTYWNE KINO

Zapraszamy naszych uczestników do udziału w interaktywnym widowisku filmowym. Wszystkie filmy realizowane na Plenerach Film Spring Open będą powiązane z koncertem oraz happeningiem artystycznym tzw. wątkiem głównym (mastertrack). Ścieżka dźwiękowa z tego wydarzenia będzie osią czasuwyznaczy ramy czasowe dla pozostałych wątków. Oznacza to, że kolejne ścieżki filmowe mogą prezentować wydarzenia mające miejsce w innej przestrzeni ale w dokładnie tej samej chwili.

Film Spring Open pokaże wybrane filmy w Internecie na specjalnym Interaktywnym Interfejsie (tzw. Interface ID), który powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Widzowie będą również mogli obejrzeć efekty naszej pracy na FilmSpringowym kanale YouTube, dzięki czemu filmy realizowane przez naszych uczestników osiągną wielomilionową widownię na całym świecie.

PRZYSZŁOŚĆ KINA I NOWE TECHNOLOGIE

Realizując nasz statutowy cel jakim jest przyszłość kina i nowe technologie program Plenerów Film Spring Open 2012 obejmuje warsztaty tematyczne (w tym praktyczne testy sprzętu  i oprogramowania) oraz prezentacje profesjonalistów.

Oprócz kontynuacji Warsztatów 3D oraz Warsztatu Dokumentalnego tematem wykładów będzie interaktywna dramaturgia, spotkania z wybitnymi twórcami oraz nowe modele produkcyjne filmów niskobudżetowych.

Wielu wybitnych specjalistów wyraziło chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas naszych warsztatów, m.in.:

Sławomir Idziak (DOP), Neil Corbould (SFX), Bogdan Dziworski (reżyser dokumentalny), Kaspar Kallas (postprodukcja), Janusz Józefowicz (reżyser), Detlev Buck (reżyser), Jan Komasa (reżyser), Tomasz Bagiński (reżyser) oraz Platige Image, Andrzej Jakimowski (reżyser), Małgorzata Szumowska (reżyser), Daniele Siragusano (stereografer), Andrzej Waluk (stereografer), Michael Laakmann (stereografer), Łukasz Baka (stereografer), Robert Chaciński (digital image technician) jak również przedstawiciele CD Projekt RED Studio (twórcy gry “Wiedźmin 2: Zabójcy królów”) oraz Google/YouTube (prezentacja możliwości jakie YouTube daje Twórcom w zakresie promocji treści oraz ich monetyzacji).Będziemy kontynuować naszą współpracę z Alvernia Studios oraz partnerami technologicznymi.  
W czasie trwania Warsztatów planujemy liczne testy sprzętu oraz oprogramowania:
(Panasonic Europe, Sony Europe, Hewlett-Packard, Adobe Systems, RCS Systemy Komputerowe Apple Authorized Reseller, Screen Plane GmbH, FGV Schmidle, Zodiak Jerzy Hoffman Film Production, Luks Film).

KONTYNUACJA WARSZTATÓW 3D

Słuszność naszych działań potwierdza sukces Warsztatów 3D z 2011 r., w trakcie których nasi uczestnicy zrealizowali kilkanaście filmów w technologii 3D. Obecnie do produkcji dużo nakładowego filmu niemieckiego w 3D „Measuring the World” został zaproszony zespół Film Spring Open. Będziemy prezentowali najnowsze technologie dla filmów 3D (zdjęciowe i postprodukcyjne)


Więcej informacji o Plenerach znajdują się w linkach poniżej:

Nadsyłanie zgłoszeń drogą online do 31 marca 2012. Więcej informacji w linkach poniżej:W sprawie rejestracji grup zorganizowanych prosimy o kontakt: gosia.tusk@filmspringopen.eu

Powołujcie się na moją osobę :) 

Do zobaczenia na Plenerach Film Spring Open 2012!

Witalis Szumiło Kulczycki

czwartek, 1 marca 2012

Łukasz Mazur Made in Poland 6 profile i studyjne.com

Zapraszam do obejrzenia profile'u Łukasza Mazura z  filmu Made in Poland 6.
Z pewnością zdjęcia filmowe nie są typowe jak w wielu produkcjach filmów extreme. Całość jest utrzymana w lekko mrocznej konwencji co jest wzmocnione dzięki odpowiednio dobranemu utworowi muzycznemu oraz samej edycji filmu do wykorzystanej muzyki.
Duże podziękowania należą się krakowskiej firmie ze sprzętem filmowym: studyjne.com która ofiarowała między innymi bezprzewodową lampę oświetleniową, która się bardzo przydała w niektórych scenach filmu.
Brak kabla to naprawdę wielkie ułatwienie, do tego możliwość zmiany natężenia strumienia światła i regulacja temperatury barwowej znacznie ułatwiło uzyskanie pożądanych warunków.Podziękowanie równiez należy skierować do Łukasza Mazura, który w zastraszającym tempie płodził triki na krakowskich miejscówkach.  Mam nadzieję, że sekwencja ta pozostanie na długo w pamięci nie tylko Łukasza ale wszystkich rolkarzy i pasażerów MPK bo jak wiadomo Made in Poland jest  wciąż wyświetlany w tramwajach i autobusach w Polsce. W tym oczywiście sekwencji Łukasza Mazura. Pozostaje nadzieja, że zaintrygował młodych, którzy spróbują swoich sił na rolkach.Nie ma co też ukrywać, że polecam  bezprzewodową lampkę  firmy studyjne.com bo super się sprawdza podczas filmowania sportów extreme w terenie. Jeśli szukacie jakiegoś zgrabnego do doświetlenia np.: do Canon 7D czy kamery to sprawdźcie ten gadżet na miejscu - mieszczą się w Krakowie i pomagają, a nie olewają klienta.
Wkrótce jakaś głębsza recenzja sprzętów jakie studyjne.com przeznaczyło na realizację filmu Made in Poland 6.
Dzięki jeszcze raz.